Kuzey Kıbrıs Emlak Piyasası Raporu — 2026
İlancik.com'da yayınlanan on binlerce gerçek ilan üzerinden hesaplanan Kuzey Kıbrıs emlak piyasası analizi. Aşağıdaki veriler Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke şehirlerinde 2025-2026 dönemine ait aktif satılık ve kiralık ilanlardan türetilmiştir. Rapor, yatırımcılar, medya kuruluşları ve emlak profesyonelleri için referans olarak hazırlanmıştır.
Genel Piyasa Özeti
Şehir Bazlı Fiyat Analizi (2025 vs 2026)
| Şehir | Ort. Satış 2025 | Ort. Satış 2026 | Ort. Kira 2025 | Ort. Kira 2026 | Yıllık Değişim |
|---|---|---|---|---|---|
| Girne | £351.825 | £963.628 | £1.296 | £1.875 | +173.9% |
| İskele | £409.286 | £213.233 | £700 | £637 | -47.9% |
| Gazimağusa | £289.125 | £194.331 | £500 | £1.903 | -32.8% |
| Lefkoşa | £187.618 | £177.515 | £668 | £860 | -5.4% |
| Lefke | £727.000 | £343.761 | — | £500 | -52.7% |
| Güzelyurt | £118.727 | £349.148 | — | — | +194.1% |
| Mağusa | — | £923.000 | — | — | — |
Girne
+173.9%- Ort. Satış 2025
- £351.825
- Ort. Satış 2026
- £963.628
- Ort. Kira 2025
- £1.296
- Ort. Kira 2026
- £1.875
İskele
-47.9%- Ort. Satış 2025
- £409.286
- Ort. Satış 2026
- £213.233
- Ort. Kira 2025
- £700
- Ort. Kira 2026
- £637
Gazimağusa
-32.8%- Ort. Satış 2025
- £289.125
- Ort. Satış 2026
- £194.331
- Ort. Kira 2025
- £500
- Ort. Kira 2026
- £1.903
Lefkoşa
-5.4%- Ort. Satış 2025
- £187.618
- Ort. Satış 2026
- £177.515
- Ort. Kira 2025
- £668
- Ort. Kira 2026
- £860
Lefke
-52.7%- Ort. Satış 2025
- £727.000
- Ort. Satış 2026
- £343.761
- Ort. Kira 2025
- —
- Ort. Kira 2026
- £500
Güzelyurt
+194.1%- Ort. Satış 2025
- £118.727
- Ort. Satış 2026
- £349.148
- Ort. Kira 2025
- —
- Ort. Kira 2026
- —
Mağusa
—- Ort. Satış 2025
- —
- Ort. Satış 2026
- £923.000
- Ort. Kira 2025
- —
- Ort. Kira 2026
- —
En Çok Talep Gören Semtler
| # | Semt | Şehir | Ort. Görüntülenme | İlan Sayısı |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Girne Merkez | Girne | 78 | 795 |
| 2 | Long Beach | İskele | 52 | 642 |
| 3 | Alsancak | Girne | 52 | 428 |
| 4 | Gönyeli | Lefkoşa | 125 | 166 |
| 5 | Karaoğlanoğlu | Girne | 114 | 150 |
| 6 | Küçük Kaymaklı | Lefkoşa | 170 | 94 |
| 7 | Çatalköy | Girne | 41 | 324 |
| 8 | Mağusa Merkez | Gazimağusa | 87 | 134 |
| 9 | Esentepe | Girne | 42 | 273 |
| 10 | Lapta | Girne | 43 | 265 |
| 11 | Yeni Boğaziçi | Gazimağusa | 54 | 197 |
| 12 | Ozanköy | Girne | 50 | 165 |
| 13 | Boğaz | İskele | 41 | 196 |
| 14 | Çanakkale | Gazimağusa | 62 | 118 |
| 15 | Hamitköy | Lefkoşa | 129 | 50 |
| 16 | Yukarı Girne | Girne | 80 | 79 |
| 17 | Sakarya | Gazimağusa | 97 | 63 |
| 18 | Ortaköy | Lefkoşa | 120 | 46 |
| 19 | Karşıyaka | Girne | 30 | 169 |
| 20 | Yenikent | Lefkoşa | 111 | 42 |
Girne Merkez
Girne- Ort. Görüntülenme
- 78
- İlan Sayısı
- 795
Long Beach
İskele- Ort. Görüntülenme
- 52
- İlan Sayısı
- 642
Alsancak
Girne- Ort. Görüntülenme
- 52
- İlan Sayısı
- 428
Gönyeli
Lefkoşa- Ort. Görüntülenme
- 125
- İlan Sayısı
- 166
Karaoğlanoğlu
Girne- Ort. Görüntülenme
- 114
- İlan Sayısı
- 150
Küçük Kaymaklı
Lefkoşa- Ort. Görüntülenme
- 170
- İlan Sayısı
- 94
Çatalköy
Girne- Ort. Görüntülenme
- 41
- İlan Sayısı
- 324
Mağusa Merkez
Gazimağusa- Ort. Görüntülenme